Hi! We design beautiful templates.

ewe

Total Pageviews

Banner Ad

TopMenu

Featured Post 1

Featured Post 3

Featured Post 2

اميدوارم تو اين بلاگ با موفقيت عمل كنم....

Featured Post 5

Featured Post 4

Featured Post 7

Featured Post 6

Featured Post 8

Blogger news

Blogger templates

Pages

Search

About

Slider

23 August 2009

تصاویر روزنامه‌های کاغذی متحرک می‌شوند!

یک هفته‌نامه آمریکایی از شماره آینده خود با کمک فنـــاوری جدید جوهـــر - الکترونیک تصاویـــری را در صفحات چاپی خود منتشر خواهد کرد که حرکت می‌کنند.
بــه گـــزارش مهر، هفته‌نامه Entertainment Weekly با کمک تازه‌ترین مرز فناوری موسوم به «جوهر الکترونیک» از شماره آینده خود تصاویر متحرک را به جای تصاویر ثابت روزنامه‌های عادی منتشر می‌کند.
جوهر الکترونیک فناوری است که به کمک آن امکان ساخت نمایشگرهای بسیار باریک برای ایجاد روزنامه‌های الکترونیک فراهم می‌شود.
با بازکردن صفحات شماره آینده این هفته‌نامه کاغذی، ویدئویی روشن خواهد شد که یک آگهی را از شبکه تلویزیونی «سی بی اس» و یک آگهی از یک شرکت نوشابه‌سازی در صفحات چاپی پخش خواهد کرد.
عملکرد این سیستم شبیه به کارت تبریک الکترونیک است که وقتی باز می‌شوند موسیقی پخش می‌کنند با این تفاوت که علاوه بر موسیقی اکنون امکان پخش تصاویر متحرک نیز ایجاد شده است.
در مجموع مي‌توان یک ویدئويی به مدت زمان 40 دقیقه را در صفحات داخلی روزنامه‌ها و مجلات چاپ کرد و به دفعات آنها را دید.
در این مجله از نمایشگرهای باریک تولید شرکت LA-firm Americhip استفاده مي‌شود. ضخامت این نمایشگرها تنها 7/2 میلیمتر و وضوح تصویر آنها 320 در 240 پیکسل است. این نمایشگرها مجهز به باتری‌های قابل شارژی هستند که از طریق یک مینی پورت «یو اس بی» به شارژر متصل مي‌شوند.
به گزارش مهر، جوهر الکترونیک نوعی کاغذ الکترونیک و فناوری است که اجازه ساخت نمایشگرهای به قطر حدود 3/0 میلیمتر و به بزرگی یک برگه A4 را مي‌دهد.
براساس گزارش فایننشال تایمز، درحال حاضر این فناوری برای تولید پخش‌کننده‌های کتاب‌های الکترونیک نسل جدید استفاده مي‌شود. اکنون در تازه‌ترین تکامل این فناوری امکان ساخت نمایشگرهای رنگی به بزرگی یک برگه A4 و وضوح تصویر بالا فراهم شده است.

No comments:

Post a Comment